Cześć! Polub Smacznyblog na Facebook , wielkie dziękI!


Bonjour! Zapraszam na wakacyjny odcinek z przepisami idealnymi właśnie na lato. Pokazuję Wam 3 sposoby na kawę mrożoną (robię Waniliowe Latte, Affogato Al Caffe, Karmelowe Frappuccino)
Nie wiem jak Wy, ale ja potrzebuję kilku kaw, żeby dobrze się obudzić, a latem szczególnie dobrze napić się takiej z lodem, bo porządnego orzeźwienia nigdy za wiele!
Jeśli kupicie odpowiedni termos czy kubek, to możecie też zabierać ją ze sobą, co też jest świetnym rozwiązaniem.
Mam nadzieję, że moje pomysły będą dla Was inspirujące!
Pozdrawiam, Pascal Brodnicki

Ekspres, który testuję, to De’Longhi Eletta Explore. Znajdziecie go tutaj: https://bit.ly/3LkxcNp

A tu jego recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=iL5Y_UCre3Q

#Delonghi #perfetto #whatsyourperfetto #ElettaExplore #ekspresdokawy

ZASUBSKRYBUJ KANAŁ ➡➡➡ https://www.youtube.com/c/TubaSmaku
INSTAGRAM ➡➡➡ @pascal_brodnicki_official

Mrożone miodowo-waniliowe Latte:
Podwójne espresso
1 łyżka miodu
1 łyżka syropu waniliowego
125 ml spienionego mleka
Kostki lodu

Wrzuć kostki lodu do szklanki, a następnie spień mleko na zimno, przy użyciu specjalnej funkcji ekspresu. Do mleka dodaj miód i syrop waniliowy. Dodaj podwójne espresso.

Affogato Al Caffe:
2 gałki lodów waniliowych
1 duże espresso
2 łyżki prażonych płatków migdałów i orzechów laskowych
1 łyżka Amaretto

Umieść w szklance 2 gałki lodów. Dodaj pokruszone orzechy laskowe i migdały oraz Amaretto. Przygotuj espresso, dodaj do lodów i podawaj od razu.

Roślinne Frappuccino o smaku karmelowym
6 kostek lodu
1 cappuccino na napoju roślinnym
2 łyżki sosu o smaku słonego karmelu – zobaczcie wegański sos karmelowy z kanału WegeTuba: https://youtu.be/PyzMIh9hh0E
Wegańska bita śmietana

Do blendera wrzuć kostki lodu, cappuccino i karmelowy sos. Zmiksuj i wlej do wysokiej szklanki. Na wierzch wyłóż bitą śmietanę i trochę sosu. Podawaj ze słomką.

Każdy wariant możecie zrobić w wersji wegańskiej!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments